Naše kroky za ty roky

V září 2016 mohly děti vůbec poprvé navštívit Lesní klub Březinka. S klubem jsme  začínali v maringotce. Byla umístěna na louce v Horním Třešňovci, kousek od lesa, kde měli vše, co bylo potřeba – kuchyň, kamna, stoly, matrace. Dětí přibývalo a maringotka nám přestala kapacitně stačit, a tak jsme hledali nové prostory.

2018 jsme oslovili spolek Serafínek v Horním Třešňovci, který měl mateřské centrum v evangelické modlitebně ve Třešňovci. Prostor využívali sporadicky, tudíž jsme se domluvili, že zde můžeme mít zázemí. Nějaký čas jsme fungovali společně a nyní už jsme v tomto prostoru samy.

Původně vznikla Březinka pod záštitou spolku Škola jinak Lanškrounko, z. s. Jednalo se o  spolek z řad rodičů, kteří se zajímali o inovativní a jinou než klasickou výuku a vzdělávání.  Od roku 2018 je Lesní klub Březinka samostaný spolek.

DSC_0116

Název klubu “ Březinka “ vznikl v návaznosti na naše původní zázemí, což byla maringotka na louce poblíž Bříz. Odtud Březinka. Při vymýšlení loga se nám z našeho názvu vyklubala víla Březinka, která nás všude provází.