Akce

Velké díky městu Lanškroun

Velké poděkování patří městu Lanškroun, který Březince poskytl finanční dotaci v hodnotě 13000,- Kč. Tyto peníze budou použity na úhradu nákladů spojených s chodem klubu zejména elektřina, plyn a otop. Jsme vděčny za finanční podporu, jelikož narůstající cena energií, je pro klub velmi náročná. Děkujeme.

Podzimní brigáda  – dřevo na zimu

Blíží se nám podzim a topná sezóna 🙂 V Březince se nám tenčí zásoby dřeva, a proto Vás chci moc poprosit o pomoc při brigádě na dřevo. Brigáda bude obnášet pořezání dřeva buď na „cirkuly“ nebo motorovou pilou, odovoz k  Březince a tam poskládání. Dřevo je složené na zahradě u mé mamky (druhý dům za Obecním úřadem Horní Třešňovec), tudíž na odvoz je to opravdu kousek. Čím budeme řezat, ještě upřesním a podle toho bychom potom rozvrhli pracovní nářadí. Každopádně se nám budou hodit nejen mužské, ale i ženské ruce 🙂
Osvědčilo se nám brigády dělat v sobotu ráno a většinou do oběda  bylo hotovo.
Termín: sobota 17. 10. 2020 mezi 8 a 9h.

Letní příměstský tábor 07/2020 – Putování za Jednorožci

Za Jednorožci budeme tentokrát putovat do Dolních Heřmanic v termínu  13. – 17. 7. 2020. Bližší informace dostanou přihlášení emailem .

Burza filantropie 2019

23. 10 2019  jsme se úspěšně účastnili Burzy filantropie v Ústí nad Orlicí. Přihlásili jsme se s projektem na rekonstrukci kuchyně a komína. Získali jsme celou částku, o kterou jsme žádali a díky tomu jsme mohli  nejen opravit komín ale i zakoupit myčku,sporák,  a vylepšit kuchyňskou linku.

Velké díky patří těmto místním donátorům:

Město Lanškroun

Pardubický kraj

Iveco

Konzum

Dřevotvar

Solea cz .

Díky uvedeným donátorům se budou děti učit celému procesu přípravy jídla, od škrábání, strouhání, vážení až po samotné mytí a úklid nádobí. Děti budou získávat manuální zručnost, povědomí o potravinách a úctu k jídlu.

Velké díky donátorům, kteří nás podpořili!

2    3 4 6 11 18

Nejednalo se o naši první  úspěšnou účast. Poprvé jsme připravili projekt v roce 2017 na získání zahradního nářadí a hraček. Děti si díky tomu mohly užívat nové lopaty na sníh pro děti, vidle, pilky, hračky na písek dokonce zbylo i na várnici na čaj .

IMG_9856