Akce

Velké díky městu Lanškroun

Velké poděkování patří městu Lanškroun, které Březince poskytlo finanční dotaci v hodnotě 13 000 Kč. Tyto peníze byly použity na úhradu nákladů spojených s chodem klubu – zejména elektřina, plyn a otop. Jsme vděčni za finanční podporu, jelikož narůstající cena energií, je pro klub velmi náročná. Děkujeme.

Podzimní brigáda – dřevo na zimu

V Březince se jako každým rokem na podzim tenčí zásoby dřeva, a proto svoláváme brigádu na dřevo. Brigáda obnáší pořezání dřeva buď na „cirkuly“ nebo motorovou pilou, odvoz k  Březince a poskládání na místě.  Hodí se nám nejen mužské, ale i ženské ruce 🙂

Osvědčilo se nám brigády dělat v sobotu ráno. Většinou do oběda bývá hotovo.
Termín: sobota 17. 10. 2020 mezi 8 a 9h.

Letní příměstský tábor 07/2020 – Putování za Jednorožci

Za Jednorožci putujeme tentokrát do Dolních Heřmanic v termínu  13. – 17. 7. 2020. Bližší informace dostanou přihlášení emailem.

Burza filantropie 2019

23. 10 2019  jsme se úspěšně účastnili Burzy filantropie v Ústí nad Orlicí. Přihlásili jsme se s projektem na rekonstrukci kuchyně a komína. Získali jsme celou částku, o kterou jsme žádali a díky tomu jsme mohli nejen opravit komín ale i zakoupit myčku, sporák a vylepšit kuchyňskou linku.

Velké díky patří těmto místním donátorům:

Město Lanškroun, Pardubický kraj, Iveco, Konzum, Dřevotvar a SoleaCZ.

Díky uvedeným donátorům se mohou děti učit celému procesu přípravy jídla, od škrábání, strouhání, vážení až po samotné mytí a úklid nádobí. Děti získají manuální zručnost, povědomí o potravinách a úctu k jídlu.

Velké díky donátorům, kteří nás podpořili!

2    3 4 6 11 18

Nejednalo se o naši první úspěšnou účast. Poprvé jsme připravili projekt v roce 2017 na získání zahradního nářadí a hraček. Děti si díky tomu mohly užívat nové lopaty na sníh, vidle, pilky, hračky na písek dokonce zbylo i na várnici na čaj.

IMG_9856